SEKSENLER DİZİSİ

Seksenler, TRT 1 kanalında 24 Ocak 2012’den itibaren yayınlanan televizyon dizisi.[2] Mint Prodüksiyon tarafından yapılan dizi bir sit-com, romantik ve dönem komedisi olarak TRT1 ve aynı anda TRT 1 HD ‘de yayınlanıyor.

TRT 1 CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Konu

Türkiye’nin 32 yıllık geçmişinin ve değişiminin, klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini anlatan eğlenceli bir dönem dizisi olan Seksenler sosyal hayattaki değişimin, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri nasıl etkilediğini, geleneklerimizi nasıl çürüttüğünü ve Türkiye’nin nasıl globalleştiğini gözler önüne seriyor.

TRT 1 CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Çekirdek Aile

Rasim Öztekin: Fehmi – Dizinin yaşlı yarı otoriter babası Fehmi’dir. Ahmet, Çağatay ve Nazlı’nın babasıdır.

Özlem Türkad: Rukiye – 3 çocuk annesi Rukiye daima çocuklarının düzgün kişilerle arkadaşlık kurmasını ve evlenmelerini ister. Tabi bir’de SSK’lı bir işe girmelerini.

Şoray Uzun : Ahmet – Dizide en göze çarpan karakterlerden biridir. Ne kadar söylemek istesede bir türlü Gülden’e açılamayan Ahmet Seksenler’in o çekingen erkeklerini temsil eder. 2012 gösteriminde Ahmet’in Gülden ile evli olduğu görülür.

İlker Ayrık: Çağatay – Dizinin genç ve tecrübesiz futbolcu olma hayalini kuran karakteridir. Çağatay Lise’de okur fakat o okumaya değil daha çok futbol oynamaya isteklidir. Fanatik Fenerbahçelidir. Dizinin 2012 gösterimli bölümlerinde Seçil ile evli olduğu görülür.

Yasemin Çonka: Nazlı – Ahmet ve Çağatay’ın kardeşi. Nazlı 2012 gösterimli bölümlerde Niyazi ile evlendiği ve bir çocuklarının olduğu gözükür. Nazlı üniversiteye gitmektedr, ancak Rukiye, SSK’li bir oğlan ile evlenmesi yönünde baskı yapmaktadır.

Ceyhun Fersoy : Şahin – karakteridir. Almanya’dan gelmiştir. Dövüzli askerlik için geldiği Türkiye’de yaşamaktadır. Türkiye’nin 80’li yıllarına şahit olur. Elvan’a aşıktır. 2013 gösteriminde Elvan ile evli olduğu görülür.

TRT 1 CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Hata Bildirim Formu

Lütfen Yayın Linki veya Kanal İsmini Belirtiniz.

Player Altındaki Alternatif Yayınlarımızı Deneyebilirsiniz.(Lütfen Çalışmayan Yayınları Bildirirken Yayın Linkini veya Kanal İsmini Belirtiniz.)

 • Tv Bilgileri
 • Kanal Türü

  Genel

 • TV Sahibi

 • Yayın Merkezi

 • Telefon

 • E-posta

 • Web Adresi

  SEKSENLER DİZİSİ web adresi bilinmiyor.

 • Uydu Frekans

 • Yayın Akışı

  SEKSENLER DİZİSİ yayın akışı bulunmuyor.


Etiketler: # # # # # # # # # # # # #